Корисні звички? — Легко!
Кожні батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові та щасливі. І найкращий шлях для досягнення цього — привчати дитину до здорових і корисних звичок з раннього віку.
А які ж вони — корисні звички?
Усім відомо, що чистити зуби — це не тільки корисна, а й необхідна звичка. І важливо навчати цьому дітей з наймолодшого віку. Однак до корисних звичок можна віднести ще й безліч інших, не менш важливих для майбутнього здоров’я та благополуччя людини.
Для того, щоб дитина росла здоровою й активною, необхідно привчити її робити зарядку, їсти здорову їжу, дотримуватися режиму дня. З часом, не зробивши вранці зарядку, дитина буде відчувати дискомфорт, тому що у неї з’явилася потреба давати навантаження м’язам вранці! Дотримуючись режиму, вона буде добре висипатися, вчасно прокидатися вранці. Це, у свою чергу, підвищить настрій і концентрацію уваги, а головне — це теж стане для нього необхідністю!
Для того, щоб дитина була зібраною й акуратною, треба виробити у неї потребу зберігати речі на своїх місцях. Ця звичка створює порядок у всіх сферах життя.
Звичка доводити початі справи до кінця допоможе дитині зрозуміти, що від проблем не можна ховатися, а, навпаки, з ними треба обов’язково давати собі раду. Так, рішення складних завдань дасть можливість думати логічно та швидко приймати рішення.
Дуже важлива звичка — цінувати те, що маєш, бачити радість у повсякденних дрібницях. Досягнення та перемоги не повинні бути єдиною метою в житті дитини.
Планувати свої справи та час — теж звичка, яка з часом дасть дитині можливість вдало будувати плани не тільки на один день, але і на майбутнє в цілому.
Звичка рахуватися з чужою думкою, поважати її допоможе дитині легше будувати відносини з людьми.
Як батькам домогти дитині сформувати корисні звички?
- За допомогою особистого прикладу. Дитина завжди буде повторювати Ваші дії та копіювати Ваш спосіб життя.
- Формувати позитивні асоціації з корисною звичкою. І тоді вона зможе легко закріпитися, якщо буде викликати у малюка позитивні емоції. Ваше схвалення, спільне проведення часу та спілкування, увага до малюка в момент виконання необхідних дій допоможуть йому швидше запам’ятати корисну звичку.
- Діяти поступово. Не варто намагатися сформувати декілька звичок одночасно, це зменшить ефективність Ваших зусиль. Почніть з вивчення однієї звичк, і тільки коли вона закріпилася, переходьте до наступної.
- Бути готовим до тимчасових відступів від звички. У стресових ситуаціях, під час хвороби або значущих подій у житті дитини можна знехтувати суворим дотриманням правил, за умови, що звичка вже закріпилася, а після повернення до звичайного життя її обов’язково буде відновлено.
І головне пам’ятати, що починати формувати хороші звички треба якомога раніше! Як стверджують фахівці, для цього достатньо виконувати дію протягом 21 дня.